Küsimused

1. Milline on LPG gaasiseadmega sõiduki kütusekulu ja sõiduulatus?

Gaasi tihedus on väiksem kui bensiinil ja seetõttu kulub samas mahus gaasi 10-20% rohkem.


Lisaks on LPG paak väiksem (näiteks Sanderol mahutab see 32 liitrit gaasi, samal ajal kui bensiinipaagi maht on 50 liitrit). Seetõttu võib veeldatud naftagaasil sõitva auto sõiduulatus jääda vahemikku 200-300 km ning küündida 1200 km-ni kui kasutada mõlemat kütust. 
2. Kas LPG kasutamine mõjutab mootori eluiga?
Jah, positiivselt. LPG gaasi põlemine on puhtam, tänu millele säilitab mootoriõli kauem oma omadused ning kõrgem oktaanarv tagab optimaalsema mootori töö. Mõlemad eelised võimaldavad LPG mootoril saavutada diiselmootoriga võrreldava eluea. 
3. Kas LPG gaas on plahvatusohtlik?
Ei. Veeldatud gaasi paak on valmistatud vastupidavast terasest ja selle seinad on 6 korda paksemad kui tavalisel kütusepaagil. Ohutuse eest hoolitsevad lisaks veel 5 komponenti: tagasivooluventiil, piirajaga täiteventiil, mis takistab paagi täitumist üle 70-80%, läbivoolu piirav ventiil, solenoidventiil ja ohutusventiil.
4. Kas on tuntav vahe LPG gaasiseadmega või bensiinimootoriga sõitmisel?

LPG andurid saavad infot bensiinianduritelt. Tänu ühendusele bensiini sissepritse regulaatoriga lülitab LPG andur bensiini sissepritse välja ja alustab selle asemel gaasi sissepritsega.


Kui LPG süsteem töötab korralikult, peaks erinevused gaasitoitel ja bensiinimootoriga töötava auto juhtimisel jääma märkamatuks. 
5. Kas LPG paak vähendab pakiruumi mahtu?
Ei, sest paak paigaldatakse ruumi, mis on mõeldud varurattale. Varuratas asendatakse rehviparanduskomplektiga ja pakiruumi maht jääb endiseks.