DACIA LIITUB DAKARIGA AASTAST 2025!

Dacia osaleb esmakordselt tootjana World Rally-Raid Championship'il. Seiklusega liituvad kolm meeskonda, mis koosnevad kogenud sõitjatest nagu Sébastien Loeb, Cristina Gutierrez Herrero ja Nasser Al-Attiyah.
Kaubamärgi DNA tasemel pühendumus
Denis LE VOT, Dacia tegevjuht
"Dacia ja Dakar sobivad ideaalselt kokku! See ei pane ainult proovile Dacia tõelist vastupidavust, vaid näitab ka meie pühendumust madala süsinikheitega liikuvusele. Oleme väga põnevil, et saame osaleda Dakaril sünteetilise kütusetehnoloogiaga. Dacia koos parima meeskonna ja sõitjatega pakub rallis kindlasti tõsist konkurentsi."

Sandrider

MADALA KESKKONNAMÕJUGA JÕUDLUSELE SUUNATUD VÕIDUSÕIDUMASIN

Sandrider uurib madala süsinikheitega energialahendusi, nagu sünteetilised kütused, ja uusi tehnilisi omadusi, et kohaneda juhtide vajaduste ja jõudlusega.
VASTUPIDAV
Tugevdatud kergetest terastorudest raam, süsinikust keredetailid ning nelikvedu koos suurendatud eesmise kaalujaotusega, mis tagab parema haarduvuse.
OLULISELE KESKENDUV
Parem nähtavus tänu lühikesele ja suure kaldega mootorikattele ning peegeldusvastasele värvile armatuurlaua ülaosas.
Eco-Smart
Optimaalne aerodünaamika, vähendatud kaal, soojusjuhtimine ning Aramco poolt toodetud madala süsinikheitega sünteetiline kütus.

DACIA SANDRIDER

VÕIDULE PÜHENDUNUD MEESKOND

Ikooniliste ja edukate sõitjate juhtimisel võistlevad Dacia värvide all 3 meeskonda.
Dacia x Dakar pilotes
Cristina Gutierrez Herrero
32-aastane Cristina on Hispaania rallisõitja ning üks juhtivaid naisi maastikurallide maailmas. Ta võitis 2021. aastal Rally-Raid World Cup'i T3 kategoorias ja on alates 2017. aastast osalenud kaheksa korda Dakari rallil.

Cristina kaassõitjaks saab Pablo Moreno Huete
Dacia x Dakar pilotes
Sébastien Loeb
49-aastane Prantsuse rallisõitja Sébastien võitis aastatel 2004-2012 9 korda järjest World Rally Championship'i. Ta on mootorispordi ajaloo edukaim sõitja ja sageli peetakse teda kõigi aegade parimaks rallisõitjaks.

Sébastien on Dakaril osalenud alates 2016. aastast ja tema partneriks saab olema kaassõitja Fabian Lurquin.
Dacia x Dakar pilotes
Nasser Al-Attiyah
See muljetavaldava saavutustepagasiga 53-aastane katarlane on muuhulgas Cross-Country Rally World Cup'i 5-kordne võitja ja kahekordne Rally-Raid World Championship'i võitja.

Tõelise Dakari legendina on ta selle ikoonilise ürituse võitnud viiel korral, aastatel 2011, 2015, 2019, 2022 ja 2023.